
Kandida – želodčne težave, dispepsija, helikobakter …. Želodčne težave so v današnjem času hitrega življenja, stresa in nepravilnega prehranjevanja naš pogost spremljevalec. Težave, ki so opisane v nadaljevanju imenujemo s skupnim imenom dispepsija in lahko obsegajo spremembe na želodčni sluznici (vnetje katar, gastritis), razjede (rane, ulcus), občasne ali stalne bolečine v predelu zgornjega dela trebuha ali spodnjega dela prsnega koša. Pogosto te bolečine spremljajo tudi drugi bolezenski znaki, kot so spahovanje, napenjanje, slabost in bruhanje.
Vzrok dispepsije pogosto povzroča bakterija helikobakter (Helicobacter pylori). Helicobacter pylori je spiralna gibljiva bakterija, ki živi v kislem okolju (želodčna kislina), pa tudi v sluznici požiralnika, dvanajstnika in ustni votlini (zobnih oblogah). Ljudje se večinoma okužijo že v otroštvu. V nerazvitih predelih sveta je okuženih skoraj 100 % odraslih, v razvitem svetu pa 50 do 60%. Število okužb v razvitem svetu pada. Bakterija se prenaša predvsem s kapljično infekcijo, možna pa je tudi okužba s pitno vodo. Bakterija se naseli v želodčni sluznici, najpogosteje pri izhodu proti dvanajstniku, ki se imenuje pylorus. Izloča encim ureazo in dva toksina (strupa), ki povzročata predhodno naštete težave. Bakterijo Helicobacter pylori so odkrili tudi pri bolnikih z rakom na želodcu in debelem črevesu.
V primeru, da so zdravstvene težave hude in vplivajo na kvaliteto življenja, zdravnik poleg zdravil za obvladovanje želodčne kisline predpiše tudi antibiotike, ki v večini primerov uspešno uničijo bakterijo. Če prvo zdravljenje z antibiotiki ni uspešno se zdravljene ponovi z drugo skupino antibiotikov…
V nekaterih primerih se zgodi, da kljub zdravljenju z antibiotiki težave – dispepsija, ostanejo. In takrat je mogoče čas, da se svojega zdravja in telesa lotimo nekoliko bolj holistično, če tega nismo storili že prej.
Prebavila so življenjsko okolje, v katerem živijo številni mikroorganizmi. Danes je znanih več kot 400 bakterijskih vrst, ki tvorijo t. i. normalno črevesno floro. Črevesne bakterije živijo od presnavljanja hrane, ki je ljudje s svojimi prebavnimi encimi ne moremo prebaviti.
Koristne bakterije (probiotiki) živijo v ravnovesju. In ko naš imunski sistem oslabi zaradi stresa, nepravilne prehrane, zdravil (npr. antibiotikov, hormonskih zdravil…) se poruši tudi ravnotežje med več kot 400 bakterijskimi vrstami. Ene od njih odmrejo, druge pa začnejo povzročati težave, ker se preveč razmnožijo. Ustaljen način zdravljenja predvideva, da z antibiotiki uničimo bakterije, ki povzročajo težave in kot stranski učinek še del preostalih koristnih bakterij in na ta način ustavimo naše zdravstvene težave. Vendar pa se pogosto ravnotežje črevesne flore tako podre, da imunski sistem ostane oslabljen, bolezenske težave se ponavljajo in kvaliteta življenja se stalno niža.
In zakaj povezujemo glivico kandido in bakterijo Helicobacter pylori. Zato, ker so v obeh primerih osnovni povzročitelji težav isti – padec imunskega sistema zaradi stresa, zdravil, nepravilne prehrane. In tudi zdravstvene težave, ki se pojavljajo so podobne.
Ko ste izčrpali že vse možnosti pri svojem osebnem zdravniku, kvaliteta vašega življenja (zdravja) pa še zmeraj ni zadovoljiva, predlagamo, da poskusite celostni pristop zdravljenja, ki ga uporabljamo v Moji harmoniji. Naš glavni cilj je doseči izboljšanje imunskega sistema in posledično se bo telo samo začelo obnavljati in zdravstvene težave, ki vas pestijo se bodo manjšale. Postopek zdravljenja v Moji harmoniji se izvaja s terapijami bioresonance (Bicom 2000) in se hkrati izvaja na več nivojih:
- bioresonančne terapije za slabitev povzročiteljev težav (bakterij, virusov, glivic in parazitov) in izločanje njihovih toksinov,
- bioresonančna desenzibilizacija na alergene v hrani, ki so se aktivirali zaradi oslabitve imunskega sistema,
- bioresonančne terapije za krepitev prizadetih organov (prebavila) in umiritev stresa,
- dieta, ki pomaga uravnovesiti porušeno ravnovesje črevesne flore,
- prehranski dodatki, ki omogočajo, da se telo še bolj prečisti in izloči strupe.
In koliko terapij je potrebno, da se pokaže izboljšanje. Po dveh terapijah in dieti (14 dni) večina bolezenskih znakov izgine ali pa se zelo omilijo. Vendar je pri terapijah potrebno poskrbeti še za stabilizacijo doseženega zdravstvenega stanja, tako da se končno število terapij za popolno izboljšanje giblje med 5 in 10 terapij (v enotedenskem do 14 dnevnem zamiku), kar pa je predvsem odvisno od prizadetosti organizma, motiviranosti, sodelovanja pacienta in njegova pripravljenost za spremembe v svojih življenjskih vzorcih, ki so pripeljali do zdravstvenih težav.
In kot pravijo naši pacienti:
Moja harmonija je najboljša terapija.