Alergije – vpliv hišnih ljubljencev na naše zdravje se kaže na različne načine. Hiter tempo vsakdanjega življenja, stres, močni vplivi informacijskih medijev (internet, televizija) pogosto silijo starše, da svojim otrokom kupijo kakšnega hišnega ljubljenca (kužka, mucko, morskega prašiča, zajčka, papagaja, kanarčka… ), ki bo omogočil, da bo otrok ostal saj minimalno v stiku z naravo in se naučil sprejeti odgovornosti za hrano in nego. Seveda pa hišne ljubljence kupujemo tudi odrasli za rekreacijo in preganjanje samote, zelo dobri terapevti pa so živali tudi za starejše ljudi, ki so pogosto osamljeni. Pozitivnih vplivov sobivanja z živalmi je veliko.
Ob naselitvi živali v stanovanju pa običajno prihaja tudi do določenih higienskih sprememb. Zaradi živali se v stanovanju pojavlja več prahu in nečistoč, ki so posledica živalske hrane, izpadajoče dlake in perja, prahu, ki ga prinesejo žival iz sprehodov, izločkov…
Pogledi na slabši higienski režim so različni. Eni avtorji ta moment posebno pri otrocih pozdravljajo, saj se imunski sistem zaradi slabših higienskih razmer lahko bolj učinkovito razvije in otroci v družina s psi naj bi manj zbolevali za alergijami in astmo. Drugi pogled pa je seveda negativen in svari, da poslabšanje higienskih razmer lahko pripelje do različnih bolezni npr. prebavnih težav, okužbe s parazit… Naše mnenje je nekje na sredini. Ob ustreznih pravilih obnašanja npr. ne pustimo, da nas pes liže po obrazu, po vsakem stiku z živalmi si umijemo roke in tudi poskrbimo, da so živali redno veterinarsko pregledane, naj ne bi prihajalo do zdravstvenih težav.
Drugo področje vpliva hišnih ljubljencev na ljudi pa so lahko alergije. Pri nekateri ljudeh se zaradi dednih nagnjen ali zaradi težav z imunskim sistemom pojavijo alergije na živalsko dlako ali perje. Alergije se običajno kažejo s tekočim, prozornim izcedkom iz nosa (nahod, seneni nahod), lahko je tudi prisotno srbenje oči in včasih kihanje. Težave se običajno stopnjujejo in se na koncu ustalijo v zdravstvenem stanju, ko imamo stalno zamašen nos, vnetje sinusov, glavobole, v nekaterih primerih pa se lahko pojavi tudi astma. Zanimivo je, da lastniki živali oz. njihovi družinski člani redko povezujejo začetek alergijskih težav s priselitvijo novega hišnega ljubimca ampak kar negujejo svoje zdravstvene težave naprej in običajno čez kakšno leto začnejo obiskovati zdravnike.
Diagnostika in terapije z bioresonanco (Bicom 2000), ki jih izvajamo v Moji harmoniji, omogočajo, da prepoznamo, če nam dlake ali perje našega hišnega ljubimca povzročajo bolezenske težave (alergijo, seneni nahod) in ko alergijo potrdimo sledi njeno zdravljenje (desenzibilizacija). Po zdravljenju alergije, ki običajno traja 4-5 terapij se zdravstveno stanje izboljša, nos ni več zamašen in normalni stik s hišnim ljubimcem ni več problematičen.